, ,

Saucony Shadow 5000 Vintage mają już 30 lat

Saucony Shadow 5000 Vintage mają już 30 lat

Jeden z najważniejszych modeli w historii Saucony Originals obchodzi 30. urodziny. Pierwsza edycja Shadow 5000 Vintage powstała dokładnie w 1989 r. i początkowo była przeznaczona wyłącznie do biegania. Z czasem buty na stałe wpisały się w kanon mody ulicznej, a ich najnowsza odsłona zachowuje komfort oraz stabilizację oryginału, kultywując ponadczasowy styl.

W butach znalazły między innymi zastosowanie autorskie rozwiązania od designerów Saucony. Modele z najnowszej kolekcji pojawiły się w oryginalnym zestawie materiałów, który obowiązywał bezpośrednio po premierze w 1989 r. Wykończenie z przewiewnego materiału, nylonu i zamszu oraz podeszwa z miękkiej pianki EVA gwarantują nie tylko wytrzymałość, ale również wygodę.

Projektanci postawili na wyraziste połączenie dwóch kolorów z podziałem na dolną i górną partię butów. Uzupełnienie stanowią biały odcień na sznurówkach oraz charakterystyczne logo marki w tej samej barwie. Ponadto, modele zostały wyposażone w system stabilizujący i dodatkowo amortyzujący piętę podczas każdego kroku. W podeszwie jest z kolei zastosowany klasyczny trójkątny bieżnik w kolorze brązowym, a całość wspiera na niej gumowa warstwa.

Buty Saucony Shadow 5000 Vintage charakteryzują się również niską wagą, wynoszącą ok. 366 g. Występują w wariantach kolorystycznych i rozmiarach zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Można je nabyć za 449,00 zł.

Dodaj komentarz